شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌ها و خدمات وب‌سایت و اپلیکیشن بازارترین

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات وب‌سایت و اپلیکیشن بازارترین به دقت ملاحظه فرمایید . استفاده از خدمات ارائه شده توسط بازارترین به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات بازارترین است. توجه داشته باشید که ثبت کالا و سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین بازارترین از سوی کاربر است . لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود .

اصلاح شرایط استفاده

بازارترین حق تغییر قواعد، شرایط و تذکراتی که طبق آن‌ها پایگاه اینترنتی و اپلیکیشن بازارترین خدمت‌رسانی می‌کند را محفوظ می‌دارد؛ تغییراتی که شامل مسئولیت‌های مرتبط با استفاده پایگاه‌ اینترنتی و اپلیکیشن بازارترین است و البته به این موارد محدود نیست.

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های وب‌سایت و اپلیکیشن بازارترین منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های بازارترین تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است .

تعریف مشتری

مشتری به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات  اقدام کند . 

تعریف فروشنده

فروشنده، شخصی حقیقی یا حقوقی است که محصول خود را در وب‌سایت و اپلیکیشن بازارترین عرضه کرده، به فروش می رساند.

شرایط استفاده از خدمات

هدف اپلیکیشن و سایت بازارترین معرفی فروشندگان و کالا و خدمات ایشان در سراسر ایران است و مطابق قوانین مندرج مسئولیت عملکرد و فروش کالا و خدمات مندرج در اپلیکیشن و وب‌سایت بازارترین به عهده منتشر کننده (فروشنده مربوطه) بوده و بازارترین هیچ‌گونه نظارتی بر اصالت، رعایت تشریفات گمرکی، کم و کیف، چگونگی و مانند محصولات ارائه شده توسط فروشندگان در وب‌سایت و اپلیکیشن موبایل بازارترین ندارد. فروشندگان موظف به نمایش اطلاعات فنی کالا، شرایط حمل، شرایط پرداخت، شرایط گارانتی و توضیحات بیشتر در صورت وجود نکات خاص بر حسب قوانین تجارت الکترونیک هستند و خریدار می‌تواند بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط فروشندگان از بهترین فروشنده خرید خود را انجام دهد.

هزینه‌های دارایی و مالیات‌های مشمول بر درآمد حاصل از فروش کالا و خدمات بر عهده فروشندگان است.در صورت خودداری خریدار از پذیرش کالا و استرداد آن به فروشنده به هر دلیلی حتی انصراف از خرید (بر حسب ماده ۳۷ قانون تجارت الکترونیک) برای کالاهایی که مشمول این قانون هستند، بازارترین هیچ‌گونه مسئولیتی در این خصوص نداشته و روابط حقوقی در این خصوص بین طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار است.

هم اکنون بازارترین در فرآیند دریافت وجه و ارسال کالا دخالتی ندارد و خریداران می توانند حضوری به آدرس فروشگاه مراجعه کرده و خرید انجام دهند یا از طریق اپلیکیشن، کالا را درخواست داده و برای تحویل گرفتن کالا یا ارسال وجه، با فروشنده هماهنگی های لازم را صورت دهند.

قوانین مربوط به انتشار محتوی

ثبت هرگونه محتوی (مانند تصاویر فروشنده، تصاویر کالا، مشخصات کالا و اشخاص و نظرات و ...) باید مطابق قوانین بازارترین بوده و هیچ کدام از موارد زیر را نقض نکند.

۱. محتوی نباید مغایر با قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران و عرف جامعه، باشد.

۲. کالاهای عرضه شده برای فروش نباید کالاهایی که خرید و فروش آن بر طبق قوانین جمهوری اسلامی غیرمجاز است، باشد.

۳. حریم شخصی افراد را نقض نکند.

۴. هیچ گونه توهین به ادیان رسمی کشور، آداب، رسوم، قومیت‌ها، لهجه‌ها و گویش‌های مختلف، نداشته باشد.

۵. استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص ، درج بی‌مورد عکس صورت اشخاص یا استفاده از عکس شخصیت ها بدون اجازه برای ‏معرفی کالا و خدمات ممنوع است.

۶. بارگذاری محتوی تصویری و نوشتاری یا سایر مطالب حفاظت‌شده توسط قانون حقوق مالکیت شخصی (یا توسط حقوق حریم خصوصی و عمومی) هستند،ممنوع است. مگر آن‌که شخص کاربر، مالک یا اختیاردار آن حق باشد و یا تمام رضایت‌های لازم را کسب کرده باشد.

۷. استفاده از حروف و زبان انگلیسی برای آگهی‌های فارسی ممنوع است.

۸ هر نوع محتوی و خبرپراکنی سیاسی، اجتماعی یا مذهبی که جنبه تجاری نداشته باشد ممنوع است.

۹. فروش برنامه‌های نرم‌افزاری یا کتاب‌های فاقد مجوز قانونی برای انتشار و سایر موارد ناقض‎ »‎قانون حمایت حقوق ‏مؤلفان و مصنفان و هنرمندان‎» ممنوع است.

هرگونه سوءاستفاده از شماره تلفن همراه یا نشانی کانال و مشخصات دیگران پیگرد قانونی دارد و منتشر کننده مسئول آن ‏تلقی شده و بازارترین در این مورد هیچ گونه مسئولیتی ندارد‎.

بازارترین نسبت به تایید یا حذف محتوی منتشر شده و تایید یا حذف کاربرانی که از قوانین تخطی کرده اند، مختار است. تشخیص عدم رعایت قوانین به عهده بازارترین است.

بازارترین در هر زمانی حق افشای هرنوع اطلاعات ضروری‌ به منظور اقناع قوانین پذیرفته‌شده، رویه‌ها، فرایندهای قانونی یا درخواست‌های دولتی و یا به منظور ویرایش، ممانعت از پست کردن و یا حذف هرگونه اطلاعات و مطلبی را (به‌طور کلی یا جزیی) بنا بر صلاح‌دید خود برای خود محفوظ می‌دارد.

قوانین و مقررات فروشنده

صفحه اختصاصی و کالاهای فروشنده پس از تایید توسط بازارترین و در صورت داشتن اعتبار، در اپلیکیشن و سایت بازارترین نمایش داده می شود.

فروشندگان به دو نوع «عمده فروش» و «خرده فروش» تقسیم می شوند. تمامی فروشندگان قابلیت ثبت کالا و قیمت گذاری و پذیرش سفارش را از طریق اپلیکیشن دارند.

فروشندگان عمده قابلیت ثبت قیمت عمده فروشی را نیز دارا هستند که این قیمت فقط توسط فروشندگان تایید شده قابل مشاهده است.

مسئولیت تعیین و درج قیمت کالا در وب‌سایت و اپلیکیشن‌های بازارترین، بر عهده فروشنده می‌باشد. قیمت‌های مندرج در وب‌سایت و اپلیکیشن‌ بازارترین، می‌بایست رقابتی و حداقل برابر با قیمت کالاهای همانند در سایر فروشگاه‌ها (اعم از اینترنتی و یا غیراینترنتی) باشد.

فروشنده تضمین می‌نماید که تمامی کالاهای تحویلی به خریدار مطابق قوانین جمهوری اسلامی تولید و یا وارد و ارائه می‌شود. همچنین کالاها اصل، دارای گارانتی، نو و سالم و مطابق توصیفات اعلام شده از نظر کیفیت، رنگ، اندازه، جنس، نحوه نگهداری و شستشو و سایر ویژگی‌ها خواهد بود و چنا‌نچه در این ارتباط خسارتی به بازارترین یا خریدار وارد شود، فروشنده متعهد به جبران خواهد بود. لازم به ذکر است که خسارات موضوع این بخش قرارداد پس از اتمام قرارداد همکاری نیز به قوت خود باقی است.

فروشنده اعلام می‌دارد که مالک کالا بوده و یا از اختیار قانونی لازم برای فروش آن برخوردار است و حقوق مالکیت صنعتی (در صورت وجود)، مالکیت معنوی و سایر حقوق قانونی و عرفی، متعلق به اوست یا حق بهره‌برداری از این حقوق و عرضه کالاهای مربوطه را دارد و مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران مجاز به فعالیت اقتصادی و تجاری می‌باشد و مجوزهای لازم برای فروش محصولات را دارد.

فروشنده متعهد است که در صورت اعمال هرگونه تغییر در نوع و بهای کالا، توقف تولید یا عرضه محصولات و همچنین تخفیف‌های ارائه شده به خریداران بلافاصله تغییرات را در پنل فروشگاهی خود اعمال نماید؛ در غیر این صورت مسئولیت کلیه خسارت‌های وارده به بازارترین و خریدار، برعهده فروشنده می‌باشد.

تذکرات مهم برای خریدی مطمئن

۱. از فروشندگانی خرید کنید که امکان ملاقات حضوری با آنها پیش از انجام معامله وجود داشته باشد.

۲. توصیه می‌شود پیش از دریافت کالا هزینه‌ای پرداخت نکنید.

۳. اگر فروشنده‌ای اطلاعات حساب بانکی یا اطلاعات شخصی خود را ارائه کرد،‌ دلیل کافی برای اعتماد شما به ایشان نیست؛ ممکن است اطلاعات شخص دیگری مورد سوء‌استفاده قرار گرفته باشد.

۴. پس از خرید کالا فاکتور معتبر از فروشنده دریافت کنید.

۵. در صورت ایجاد مزاحمت برای شما، می‌توانید با مراجعه به سایت پلیس فتا موضوع را از آن طریق پیگیری کنید.

ارتباطات الکترونیکی با بازارترین

هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات بازارترین استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت می‏‌کنید و یا به بازارترین ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و روش ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که بازارترین به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.
همچنین آدرس  ایمیل  و تلفن‌هایی که کاربر در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها  آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید کاربر است  و تمام مکاتبات  و پاسخ‌های بازارترین از طریق آنها صورت می‌گیرد.
جهت اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، امکان دارد بازارترین برای اعضای وب سایت ایمیل، پیامک یا نوتیفیکیشن ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه اطلاعات نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت اطلاع رسانی‌های بازارترین را در پروفایل خود لغو کنند .  
تنها ایمیل رسمی که از طریق بازارترین برای شما اطلاعات ارسال می شود به آدرس زیر می باشد:
info@bazartarin.com
‫تنها مرجع رسمی و مورد تایید مجموعه بازارترین وب سایت با آدرس www.bazartarin.com و اپلیکیشن بازارترین می‌باشد.

نمایندگی

بازارترین در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش و یا خدمات پس از فروش ندارد و کلیه سرویس‌‏ها، تراکنش‏‌های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به روابط عمومی بازارترین اطلاع دهید.

قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، بازارترین هیچ گونه مسئولیتی ندارد.
بازارترین خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق کانال‏‌های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید.