باید داستان بفروشید نه کالا

باید داستان بفروشید نه کالا

‫به نظر شما چرا افراد برای کالاهای لوکس و گران پول میدهند. در مطالب قبلی سایت بازارترین در مورد ترفندهایی برای فروش بیشتر صحبت کردیم. آگاهی از این ترفندها به ما در فروش بهتر کالاها و در صورتی که خریدار باشیم به خرید هوشمندانه تر کمک میکند.

‫چطور یک قهوه بد گران‌ترین قهوه جهان می‌شود

‫اگر قهوه ای را برای شما تهیه کنند و بگویند که دانه های این قهوه از میان مدفوع یک حیوان به دست آمده آیا این قهوه را مصرف میکنید؟ اگر بگویند که باید بیشتر از همه ی قهوه های دیگر پول بدهید چه؟ در ادامه توضیح داده می شود که چرا مردم برای این قهوه حاضرند مقدار زیادی پول خرج کنند.

گران ترین قهوه دنیا کپی لواک نام دارد. هر فنجان این قهوه به پول ما بین ۱۰۰ تا ۴۰۰هزار تومان است! در مناطقی از اندونزی حیوانی شبیه راسو به نام زباد در مزارع قهوه به دنبال بهترین و رسیده ترین قهوه ها برای خوردن میگردد. این حیوان میوه قهوه را میخورد. قسمت گوشتی میوه هضم شده و دانه های آن هضم نشده دفع می شود. کشاورزان مدفوع این حیوان را جمع آوری میکنند. دانه های  قهوه پس از شست و شو و حرارت دادن به گران ترین و کمیاب ترین قهوه دنیا تبدیل میشود. فروشندگان اعتقاد دارند به دلیل انتخاب بهترین میوه های قهوه توسط حیوان و با اثر پذیری از آنزیم های خاص معده این قهوه بسیار خوش طعم است.

گویا افراد زیادی هم این قهوه را میخرند و مینوشند و حتما هم از طعم آن لذت می برند. البته به عقیده کارشناسان حرفه ای که طعم قهوه را قبل و بعد از انجام این فعالیت بررسی کرده اند این فرآیند طعم قهوه را بهتر نمیکند.

پس چرا افراد حاضرند این مقدار زیاد برای قهوه پول بدهند؟ به عقیده کارشناسان علت استقبال از این قهوه داستان پشت آن است.

‫ترفند فروش: داستان کالای خود را تعریف کنید

‫اگر خرده فروش هستید و کالای لوکسی را برای فروش عرضه میکنید، مخصوصا اگر کالای گرانی باشد باید داستان آن را بدانید. یک کالا به همراه یک داستان، ارزشی به مراتب بیشتر از یک کالای ساده دارد. امروزه یک گرامافون فقط وسیله ای برای گوش کردن به موزیک به حساب نمی آید. بلکه وسیله ای تزئینی است که نمایانگر نحوه گوش دادن به موسیقی در دهه های گذشته است.

حتی یک مجسمه‌ی دست ساز چوبی نمایانگر ساعت‌ها زحمت و تلاش است و داستانی پشت خود دارد که بهتر است این داستان را بدانیم. مثلا این که چوب آن از درخت گردویی در منطقه شمال ایران تهیه شده و در جنوب ایران توسط یک استادکار ماهر ۹۰ ساله تراش داده شده که هر سال فقط پنج عدد از این مجسمه می سازد و با استفاده از رنگ های طبیعی رنگ آمیزی شده و در زیر آفتاب کویر خشک شده و حالا به صورت یک مجسمه چوبی درآمده است. قطعا این مجسمه چوبی به همراه داستان خود از مجسمه چوبی ساده ارزش بیشتری برای مشتری داشته ، بهتر فروش میرود و مشتری نیز حاضر است پول بیشتری برای آن پرداخت کند.

فرستاده شده در 1396/08/30 ترفند فروش 0 1057

نظر شما چیه؟پاسخ دهید

آرشیو وبلاگ

دسته های وبلاگ

آخرین نظرات

جستجو در وبلاگ

قبلی